Brýlové čočky

Naše firma spolupracuje řadu let s firmou OMEGA OPTIX ,s.r.o. v oblasti brýlových čoček. Po dohodě s klientem je možné objednání brýlových čoček i od jiných dodavatelů jako je např. Hoya, Essilor, Rodenstock, Zeiss apod.

 

Zarezervujte si odbornou refrakci zraku u optika.

Za cenu 600 Kč Vám provedeme odborné dioptrické měření (refrakci). Tuto službu získáte zdarma při zakoupení brýlové obruby nebo brýlových čoček v minimální ceně 1000 Kč.

Objednat

 

Materiály brýlových čoček:

V naší nabídce materiálů pro brýlové čočky nalezne každý svou ideální variantu vzhledem ke korekci, typu obruby i svým finančním možnostem.

Plast

Plastové brýlové čočky jsou o více než polovinu lehčí než čočky skleněné a jsou bezpečnější. Proti rozbití jsou asi 10x odolnější než sklo. Plast v základní podobě sice nevykazuje takovou odolnost proti poškrábání, doplní-li se ale o vhodnou povrchovou úpravu, je odolnost srovnatelná. Vyrábí se s různými povrchovými úpravami a v různých barevných provedeních včetně samozabarvovacích.

Trivex

Materiál Trivex byl původně vyvinutý pro armádní jednotky a sloužil jako ideální materiál pro čelní skla stíhacích letounů.

Trivex je výjimečně odolný vůči nárazu, neuvěřitelně lehký a navíc má výborné optické vlastnosti. Tento materiál splňuje všechny požadavky dnešní doby: pohodlnost, odolnost a bezpečnost. Navíc má 100% ochranu před UV zářením.

Polykarbonát

Polykarbonát je materiál moderní doby. Je neuvěřitelně pevný, lehký a pružný, vysoce odolný proti nárazu. Tyto vlastnosti z něho činí ideální čočku pro děti a sportovce. Jeho nevýhodou je nízká odolnost vůči oděru a malá chemická odolnost. Nízká odolnost vůči oděru se eliminuje nanesením tvrdící vrstvy, která výrazně zvýší životnost čočky. Polykarbonát poskytuje 100% ochranu proti UV záření.

Minerál

Skleněné neboli minerální brýlové čočky jsou vyrobeny z nejstaršího a nejlevnějšího používaného materiálu – ze skla. Výhodou je jejich povrchová odolnost, nevýhodou je poměrně velká hmotnost a rozbitnost. Minerální čočky  se vyrábějí čiré, tak i samozabarvovací.

 

Typy brýlových čoček:

Jednoohniskové brýlové čočky se používají pro ostré vidění na jednu vzdálenost – do dálky, na blízko (čtení) nebo na pracovní vzdálenost (PC, filatelie apod.)

Pracovní brýlové čočky jsou vhodné pro uživatele se speciálními potřebami na vidění střední vzdálenosti (0,6 – 4m) a do blízka (čtení, klávesnice PC, noty). Doporučují se zejména pro kancelářskou činnost a práci u počítače, učitelům, umělcům atd.

Bifokální čočky jsou určeny pro klienty, kteří potřebují dobře vidět na dvě vzdálenosti, a to do dálky (řízení auta, sledování televize, apod.) a na blízko (čtení, ruční práce apod.). Oblast na blízko je tvořena zataveným viditelným dílkem umístěným v dolní části brýlové čočky. Nevýhodou je neostré vidění na ostatní vzdálenosti.

Progresivní (multifokální) brýlové čočky jsou určeny klientům pro ostré vidění na jakoukoliv vzdálenost. Jednotlivé zóny vidění na dálku, střední vzdálenosti i blízko na sebe plynule navazují a nejsou viditelné, takže brýlové čočky vypadají jako jednoohniskové (např. pouze na dálku).  Jsou vhodné i pro prvonositele.

 

Povrchové úpravy plastových brýlových čoček:

Nejzákladnější povrchovou úpravou plastových brýlových čoček je tvrzení, které chrání brýlové čočky před vnějšími vlivy a mechanickým poškozením. Tím zvyšuje její životnost. Pro zlepšení kvality vidění je dnes již nezbytná antireflexní úprava brýlových čoček. Svým uživatelům zvyšuje kontrast a ostrost vidění, zamezuje odleskům na brýlových čočkách, eliminuje oslnění a snižuje únavu oka.

Antireflexní vrstva může být rozšířena o další zušlechťující úpravy, které odpuzují prach a vodu,  zvyšují odolnost a životnost brýlových čoček a usnadňují denní čištění brýlových čoček. Některé brýlové čočky mohou mít speciální úpravu předcházející nežádoucím odrazům UV paprsků. Dále je možné mít speciální PC filtr na brýlových čočkách.

Inovační povrchovou antireflexní úpravou s „eliminací modrého světla“, kterému jsme vystavováni denně z různých světelných zdrojů (PC, notebooky, televize, telefony, zářivky atd.), se dá snížit zraková únava, zachovat optimální kontrast vidění a chránit zdraví zraku.

 

Sluneční brýlové čočky:

Sluneční brýlové čočky se vyrábějí ve velmi široké škále barev a odstínů. Mohou být z plastu, trivexu, polykarbonátu, ale také ze skla (Ray-Ban). Barva je rovnoměrně nanesená po celé ploše nebo postupně od nejtmavšího odstínu po nejsvětlejší (tzv. gradální zabarvení),  a to v různé intenzitě. Na barevné čočky je možné nanést i zrcadlovou úpravu.

Nejčastěji používanou úpravou slunečních brýlových čoček je polarizace, která eliminuje oslnění (např. při řízení auta), dále posiluje přirozené barvy, zlepšuje kontrasty a viditelnost. Dioptrické sluneční čočky se vyrábí do standardních i slunečních obrub, včetně sportovních.

 

Sportovní brýlové čočky:

Sportovních brýlových čoček je velká škála. Mohou být dioptrické nebo nedioptrické, čiré nebo různě zabarvené, včetně zrcadlových úprav nebo speciálních filtrů pro různé typy sportů (golf, tenis apod.) a aktivit, samozabarvovací, polarizační atd.

Samozabarvovací čočky reagují na intenzitu UV záření nebo na UV záření i viditelné světlo, mohou tak lépe reagovat např. v autě.

 

Speciální brýlové čočky:

Speciální samozabarvovací brýlové čočky pro řidiče – jsou aktivovány viditelným světlem i UV zářením, jsou polarizační a zajišťují tak maximální redukci rušivých odrazů, inteligentně a rychle mění své zabarvení v závislosti na intenzitě okolního světla.

Speciální terapeutické barvy na brýlové čočky – užívají se u některých očních onemocnění (makulární degenerace, diabetická retinopatie, šedý zákal apod.), poskytují úlevu zraku a snižují oslnění, mají UV filtr a blokují modrou složku světla.

 

Úpravy brýlových čoček:

Vysokoindexové brýlové čočky – mají menší tloušťku a hmotnost, jsou více pružné, odolné a estetické, nezkreslují velikost oka při vyšších dioptriích.

Asférické brýlové čočky – mají menší tloušťku a hmotnost, výrazně zlepšují kvalitu periferní ho vidění nositele, vyrábí se také bi- nebo multiasférické designy těchto brýlových čoček pro perfektní zobrazení bez ohledu na směr pohledu i pro náročnější nositele brýlí.

Extrémně prohnuté brýlové čočky – používají se do extrémně prohnutých brýlí, hlavně sportovních a slunečních, a tím dosahují kvalitního zobrazení nejen v centru vidění, ale i v periferii brýlové čočky.

Přihlásit se nebo registrovat

Obnovení hesla