Jaké kontaktní čočky mohu nosit?

Na trhu je nepřeberné množství kontaktních čoček. Před jakýmkoliv náhodným zkoušením nebo nákupem Vám doporučujeme absolvovat tzv. první aplikaci kontaktních čoček u odborníka (lékař, optometrista), který Vám doporučí vhodný typ kontaktní čočky přímo pro Vaše oči.

Kontaktní čočky mohou být dioptrické nebo nedioptrické (nejčastěji barevné nebo crazy).

Kontaktní čočky k dennímu nošení:

Kontaktní čočky k dennímu nošení mohou být nasazeny po celý den, ale před spaním musí být vyjmuty. Je dobré vědět, že se u tohoto typu nošení výrazně snižuje riziko komplikací spojených s nošením čoček.

Pokud nenosíte čočky každý den, nechcete se každý den starat o jejich čištění nebo trpíte alergiemi, mohou pro Vás být nejlepším řešením jednorázové jednodenní kontaktní čočky. Vyhodíte je vždy večer a ráno nasadíte zcela nové. Netvoří se na nich usazeniny a není potřeba je čistit. Jednorázové jednodenní kontaktní čočky jsou nejzdravějším a nejpohodlnějším způsobem nošení čoček.

Některé čočky pro denní nošení se vyměňují každý den, jiné každý týden, dva nebo čtyři týdny. Vždy, když jsou čočky nasazovány opakovaně, musí být předtím vyčištěny a dezinfikovány pomocí speciálních roztoků určených výhradně pro kontaktní čočky.

Kontaktní čočky k prodlouženému nošení:

Kontaktní čočky se při prodlouženém způsobu nošení ponechávají na očích přes noc a vyměňují se podle doporučení kontaktologa (lékař, optometrista) za týden nebo 30 dnů.

Přihlásit se nebo registrovat

Obnovení hesla

ZŮSTÁVÁME OTEVŘENI!

lockdown
Vážení zákazníci,
Navzdory aktuálnímu lockdownu zůstávají všechny naše pobočky otevřeny v původní otevírací době.
Nemusíte se tak bát přijít na vyšetření či pro nové brýle nebo čočky. Navíc na pobočce v Brně máme speciální akce 1+1 na multifokální brýle a 50% slevu na všechny brýlové obruby.

Pokračovat na web