Jaké kontaktní čočky mohu nosit?

Na trhu je nepřeberné množství kontaktních čoček. Před jakýmkoliv náhodným zkoušením nebo nákupem Vám doporučujeme absolvovat tzv. první aplikaci kontaktních čoček u odborníka (lékař, optometrista), který Vám doporučí vhodný typ kontaktní čočky přímo pro Vaše oči.

Kontaktní čočky mohou být dioptrické nebo nedioptrické (nejčastěji barevné nebo crazy).

Kontaktní čočky k dennímu nošení:

Kontaktní čočky k dennímu nošení mohou být nasazeny po celý den, ale před spaním musí být vyjmuty. Je dobré vědět, že se u tohoto typu nošení výrazně snižuje riziko komplikací spojených s nošením čoček.

Pokud nenosíte čočky každý den, nechcete se každý den starat o jejich čištění nebo trpíte alergiemi, mohou pro Vás být nejlepším řešením jednorázové jednodenní kontaktní čočky. Vyhodíte je vždy večer a ráno nasadíte zcela nové. Netvoří se na nich usazeniny a není potřeba je čistit. Jednorázové jednodenní kontaktní čočky jsou nejzdravějším a nejpohodlnějším způsobem nošení čoček.

Některé čočky pro denní nošení se vyměňují každý den, jiné každý týden, dva nebo čtyři týdny. Vždy, když jsou čočky nasazovány opakovaně, musí být předtím vyčištěny a dezinfikovány pomocí speciálních roztoků určených výhradně pro kontaktní čočky.

Kontaktní čočky k prodlouženému nošení:

Kontaktní čočky se při prodlouženém způsobu nošení ponechávají na očích přes noc a vyměňují se podle doporučení kontaktologa (lékař, optometrista) za týden nebo 30 dnů.

Přihlásit se nebo registrovat

Obnovení hesla