Jaký je rozdíl (kromě ceny) mezi brýlemi ze stánku a vyrobenými na zakázku oční optice?

Hotové „čtecí“ brýle jsou určeny jen ke krátkodobému používání, např. v nouzi při ztrátě nebo poškození normálně zhotovených brýlí a nemají srovnatelné parametry s individuálně zhotovenými brýlemi:

  • Vzdálenost optických středů obou brýlových čoček je jednotná. Nemusí tedy odpovídat vzdálenosti očních zornic uživatele. Oči to pak tzv. „tahá“, uživatel si musí po nasazení těchto brýlí zvykat.
  • Dioptrické hodnoty jsou hrubě odstupňované po 0,50 dioptrii a jsou vždy pro obě oči stejné. Přitom naprostá většina uživatelů brýlí má na obou očích rozdílné dioptrie, navíc někteří mají i cylindrickou korekci, která rovněž u těchto hotových „čtecích“ brýlí není.
  • Kvalita použitých „brýlových čoček“ zpravidla nedosahuje běžné kvality brýlových čoček jak z hlediska životnosti tak i optických vlastností.

Tyto vlastnosti způsobují zbytečné přetěžování zraku. Při pravidelném používání mohou způsobovat větší únavu, bolesti hlavy, dvojité vidění a nelze vyloučit ani poškození zraku! Celková kvalita provedení a životnost hotových brýlí odpovídá jejich nízké ceně, nelze je opravovat a nelze v nich vyměňovat brýlové čočky!

Přihlásit se nebo registrovat

Obnovení hesla