Mohu si koupit kontaktní čočky na internetu?

Je to samozřejmě možné, ale nese to sebou spoustu rizik. Pokud nemáte konkrétní typ kontaktních čoček vybraný odborníkem (lékař, optometrista) přímo pro Vaše oči, vystavujete se tak riziku, že Vám nebudou správně „sedět“. Zda Vám kontaktní čočka správně „sedí“ (je ideální přímo pro Vaše oči) je schopen objektivně  posoudit jedině odborník. Špatně vybrané (nebo nahodile zakoupené) kontaktní čočky mohou způsobit řadu subjektivních potíží (škrábání, pocit cizího tělíska v oku, pocit nepohodlí, suchosti očí), mohou vypadávat, mechanicky dráždit rohovku, spojivku atd.

Internetový prodej je sice finančně výhodný, ale nikdo Vám nezaručí, kde a v jakých podmínkách se kontaktní čočky konkrétního e-shopu skladovaly a jak se mohly tyto podmínky na jejich vlastnostech podepsat. Vezměte proto v úvahu, možná rizika.

Upozorňujeme Vás také, že pokud nedocházíte pravidelně na kontroly ke svému kontaktologovi (lékař, optometrista), může dojít vlivem nošení nesprávných kontaktních čoček k nevratným změnám na oku.Doporučujeme Vám proto podstoupit první aplikaci kontaktních čoček u odborníka a pravidelně si nechat kontrolovat zrak (alespoň 1x ročně).

Přihlásit se nebo registrovat

Obnovení hesla