Progresivní brýlové čočky


Na první pohled vypadají jako standardní brýlové čočky, díky čemuž působí velmi estetikcky. Na rozdíl od bifokálních nemají viditelný vystouplý segment a nedochází tak ke “skoku” obrazu.

Hlavní výhodou progresivních brýlových čoček je maximální komfort, protože nemusíte střídat více typů dioptrických brýlí.

Nabízejí plynulý přechod z vidění do dálky, přes střední vzdálenost, až na blízko, a to vše pouze s jedněmi brýlemi!
Vyhnete se tak neustálému střídání brýlí.

Zároveň korigují i vaši obvyklou oční vadu, ať je to krátkozrakost, dalekozrakost či astigmatismus.

Presbyopie a její řešení

O jakou oční vadu se jedná?

Presbyopie se projevuje tím, že podobně jako naše kůže, i oko, respektive jeho čočka, ztrácí svou pružnost, a tím následně schopnost zaostřit na bližší objekty. To velmi často vede k únavě očí a bolestem hlavy.
Pokud trpíte těmito potížemi dlouhodobě, a to i přesto, že brýle třeba již nosíte, je nejvyšší čas vyrazit k očnímu lékaři či optometristovi, který váš zrak odborně vyšetří.
Presbyopie se totiž velmi často vyskytuje i v kombinaci s jinou oční vadou, jako je krátkozrakost, dalekozrakost nebo astigmatismus, které však vyžadují jinou optickou korekci.

Řešení:

Presbyopii nelze zabránit ani ji odstranit, ale můžete ji korigovat díky vhodným brýlovým čočkám k tomu specielěn určeným. Takové moderní řešení představují právě progresivní brýlové čočky!

Korekce presbyopie

Nositelé brýlí

Pokud již nosíte brýle, pak trpíte buďto krátkozrakostí, dalekozrakostí nebo astigmatismem. Progresivní brýlové čočky korigují vše: jak vaši obvyklou zrakovou vadu, tak i vaši presbyopii.

Jedná se o nejkomplexnější, pohodlné a praktické řešení.
Nemusíte mít proto zvlášť brýle na blízko a na dálku a stále je mezi sebou měnit.

Prvonositelé progresivních brýlí

Progresivní brýlové čočky představují ideální řešení i přesto, že jste tyto brýle zatím nenosili. Díky progresivním brýlovým čočkám bude vaše vidění jasné a přesné na všechny vzdálenosti bez omezení.

Nabízejí plynulý přechod z vidění do dálky, přes střední vzdálenost, až na blízko, a to vše pouze jedněmi brýlemi.

Degresivní brýlové čočky

Tyto brýlové čočky se mohou stát přechodným řešením nebo mohou sloužit jako ideální druhý pár k normálním progresivním. Získáte díky nim jasné a ostré vidění do blízka a současně i ve střední pohledové vzdálenosti od 1 do 4 metrů. Avšak pro vidění do dálky nejsou určené.

Proto jsou doporučovány jako další brýle nositelům progresivních brýlí, kteří ve své pracovní době například nejvíce využívají pohled na blízko a střední vzdálenosti (např. kanclářská činnost atd.)

Bifokální brýlové čočky

V dnešní době se jedná o již poněkud zastaralé řešení založené na 200 let staré technologii. Brýlová čočka je viditelně rozdělena na dvě části, jedna pro vidění na blízko a druhá pro vidění do dálky.
Vidění je tak rozděleno na dvě zóny a na střední pohledovou vzdálenost uvidíte stále neostře. Kromě toho tyto brýlové čočky díky viditelnému segmentu nepůsobí příliš esteticky.

 

Jak vypadá progresivní brýlová čočka

Progresivní brýlové čočky jsou z uvedených možností nejlepší a nejmodernější řešení pro všechny potřeby vidění.

Chcete-li vidět do dálky, přirozeně se budete dívat přes “horní zónu” brýlové čočky.

Chcete-li zaostřit svůj zrak na střední vzdálenost, použijete “střední zónu” brýlové čočky.

Chcete-li vidět a zaostřit na blízké předměty, stačí se trochu očima podívat dolů, “spodní zónou” brýlové čočky.

Dnešní progresivní brýlové čočky vám díky technickým inovacím a také studiím, které byly s nositeli těchto brýlí provedeny, umožní vidět jasně a ostře v libovolné vzdálenost.Máme řešení pro všechny zákazníky i z pohledu cenové dostupnosti. Vše záleží jen na vašich finančních možnostech v kombinaci s očekávanou “funkčností”, kterou od progresivních brýlových čoček očekáváte.

Přihlásit se nebo registrovat

Obnovení hesla